Sügavkülmikud

  • Q: Mida ma saan teha oma toidu kaitsmiseks elektrikatkestuse ajal?

    A:

    Elektrikatkestuse korral on aeg, mille jooksul sügavkülmik jääb külmaks, erinev. Täis sügavkülmik jääb külmaks pikema aja jooksul kui osaliselt täidetud sügavkülmik ning lihaga täidetud sügavkülmik jääb külmaks pikema aja jooksul kui valmistoiduga sügavkülmik. Külma temperatuuri säilitamiseks maksimaalselt pika aja jooksul hoidke sügavkülmiku uks suletuna. Kui sügavkülmik on pooltühi, siis kasutage toiduainete isoleerimiseks ajalehti, kuid eemaldage need elektritoite taastumisel. Elektritoite taastumisel soovitame külmiku ja sügavkülmiku puhtaks pesta. 

  • Q: Mis on Total No Frost funktsiooniga külmik või sügavkülmik?

    A:

    Total No Frost funktsioon eemaldab külmikust ja sügavkülmikust jää, puhudes niiskuse vähendamiseks jahutatud õhku. Toidupakendid ei kleepu üksteise külge, toidu sildid jäävad selgelt loetavaks ning jää ei raiska hoiuruumi. Lahtisulatamine on praktiliselt mittevajalik. 

  • Q: Ma pean sügavkülmiku jääd sulatama sagedamini kui on kirjeldatud kasutusjuhendis. Mis on selle põhjuseks?

    A:

    Uksetihend võib olla kulunud. Kui sulete ukse ning paigutate tihendi ja sügavkülmiku vahele paberilehe siis ei saaks seda ilma jõupingutuseta eemaldada.

  • Q: Energia tarbimises on seadmetel kolm erinevat taset. Milline neist on kõige parem valik?

    A:

    A ja A+ seadmed on kõige madalama energia tarbimisega. See on parim keskkonnale ning Teie rahakotile.

  • Q: Kuidas külmikut puhastada?

    A:

    Lõhnade tekkimise ärahoidmiseks puhastage nii külmikut kui ka sügavkülmikut umbes üks kord kuus. Ühendage lahti toitejuhe. Eemaldage külmiku seest kõik osad, nagu näiteks riiulid, karbid jne. Peske, loputage ja kuivatage põhjalikult kõik eemaldatud osad ja külmiku sisemus. Pesemiseks kasutage puhast käsna või pehmet lappi ning keskmise tugevusega pesuvahendit. Ärge kasutage sisemiste plastikosade ja uksetihendite puhastamiseks abrasiivseid või tugevaid puhastusaineid, nagu näiteks aknapesuaineid, küürimisaineid, tuleohtlikke vedelikke, puhastusvahasid, kontsentreeritud pesuaineid, pleegitusaineid või petrooleumi sisaldavaid pesuaineid. Ärge kasutage paberrätikuid, küürimispatju ja muid tugevaid puhastusvahendeid. Need võivad materjale kriimustada või kahjustada. Lõhnade eemaldamiseks peske külmiku sisemust sooja vee ja söögisooda seguga (26 grammi söögisoodat ühe liitri vee kohta). Roostevaba terasest ja värvitud välispindade pesemiseks kasutage puhast käsna või pehmet lappi ja keskmise tugevusega pesuainet. Ärge kasutage abrasiivseid või tugevaid puhastusvahendeid. Kuivatage põhjalikult pehme lapiga. Värvitud välispindade lisakaitseks kandke pindadele pehme lapi abil spetsiaalset vaha. Vältige plastikosade vahatamist.

  • Q: Milline temperatuur peab olema külmiku ja sügavkülmiku sisemuses?

    A:

    Eelistatult on keskmine temperatuur 3°C kuni 4°C vahel, alumiseks piiriks on 0°C ja ülemiseks 7°C. Temperatuuril 7°C rikneb toit kiiremini.

  • Q: Kas sügavkülmik töötab korralikult kui minu garaažis on liiga külm või liiga soe?

    A:

    Temperatuur peab olema seadistatud nõuetekohaselt. Nõuetekohaseks töötamiseks ei tohi temperatuur langeda alla 40°F või tõusta üle 100°F. Kui temperatuur on madalam kui 40°F, siis termostaat ei lülita sügavkülmikut sisse. Mida kõrgem on välistemperatuur (üle 100°F), seda kauem sügavkülmik töötab ning selle efektiivsus on madalam.  

  • Q: Mida tähendavad sügavkülmiku tuled?

    A:

    ROHELINE tuli näitab, et seade on ühendatud elektrivõrku. KOLLANE tuli näitab, et kiirjahutusfunktsioon on sisse lülitatud Tuli on ühendatud lülitiga. PUNANE tuli hoiatab, et sisselülitatud sügavkülmiku korral on selle sisetemperatuur liiga kõrge.   

  • Q: Miks sügavkülmuti külmutab üle?

    A:

    Kui lühikese ajavahemiku jooksul tekib suur kogus jääd, siis kontrollige alljärgnevat: Veenduge, et kiirkülmutuslüliti on välja lülitatud. Termostaat ei tohi olla maksimaalsel seadistustasemel. Veenduge, et uks/kaas on täielikult suletud. Kontrollige, et uksetihend on heas seisukorras ning tagab tihenduse kokku oma pikkuse ulatuses.