Külmikud

 • Q: Mis on Total No Frost funktsiooniga külmik või sügavkülmik?

  A:

  Total No Frost funktsioon eemaldab külmikust ja sügavkülmikust jää, puhudes niiskuse vähendamiseks jahutatud õhku. Toidupakendid ei kleepu üksteise külge, toidu sildid jäävad selgelt loetavaks ning jää ei raiska hoiuruumi. Lahtisulatamine on praktiliselt mittevajalik. 

 • Q: Kas ma saan paigaldada lauapealse külmiku köögi töötasapinna alla?

  A:

  Jah, kuid veenduge, et seal on piisavalt ruumi ventilatsiooniks.

 • Q: Energia tarbimises on seadmetel kolm erinevat taset. Milline neist on kõige parem valik?

  A:

  A ja A+ seadmed on kõige madalama energia tarbimisega. See on parim keskkonnale ning Teie rahakotile.

 • Q: Kuidas eemaldada külmikust ebameeldivat lõhna?

  A:

  Puhastage külmikut seestpoolt keskmise tugevusega pesuvahendiga.

 • Q: Kui palju peab jääma ruumi ümber külmiku?

  A:

  Vabaltseisvate külmikute korral jätke ülesse 5 cm ja kodumasina taha 10 cm. See võimaldab soojusel vabalt hajuda ning vähendab energia tarbimist. Integreeritavate kodumasinate korral on vajalik ruum lisatud spetsifikatsiooni.

 • Q: Kuidas külmikut puhastada?

  A:

  Lõhnade tekkimise ärahoidmiseks puhastage nii külmikut kui ka sügavkülmikut umbes üks kord kuus. Ühendage lahti toitejuhe. Eemaldage külmiku seest kõik osad, nagu näiteks riiulid, karbid jne. Peske, loputage ja kuivatage põhjalikult kõik eemaldatud osad ja külmiku sisemus. Pesemiseks kasutage puhast käsna või pehmet lappi ning keskmise tugevusega pesuvahendit. Ärge kasutage sisemiste plastikosade ja uksetihendite puhastamiseks abrasiivseid või tugevaid puhastusaineid, nagu näiteks aknapesuaineid, küürimisaineid, tuleohtlikke vedelikke, puhastusvahasid, kontsentreeritud pesuaineid, pleegitusaineid või petrooleumi sisaldavaid pesuaineid. Ärge kasutage paberrätikuid, küürimispatju ja muid tugevaid puhastusvahendeid. Need võivad materjale kriimustada või kahjustada. Lõhnade eemaldamiseks peske külmiku sisemust sooja vee ja söögisooda seguga (26 grammi söögisoodat ühe liitri vee kohta). Roostevaba terasest ja värvitud välispindade pesemiseks kasutage puhast käsna või pehmet lappi ja keskmise tugevusega pesuainet. Ärge kasutage abrasiivseid või tugevaid puhastusvahendeid. Kuivatage põhjalikult pehme lapiga. Värvitud välispindade lisakaitseks kandke pindadele pehme lapi abil spetsiaalset vaha. Vältige plastikosade vahatamist.

 • Q: Milline temperatuur peab olema külmiku ja sügavkülmiku sisemuses?

  A:

  Eelistatult on keskmine temperatuur 3°C kuni 4°C vahel, alumiseks piiriks on 0°C ja ülemiseks 7°C. Temperatuuril 7°C rikneb toit kiiremini.

 • Q: Isesulava külmiku põhjas on vesi.

  A:

  Külmiku tagaosas olev äravoolukanali äravoolutoru on ummistunud. Sulavesi voolab külmiku sisemusse.

 • Q: Temperatuur külmiku sisemuses on külm/soe

  A:

  Optimaalne temperatuur kambrite keskosas peab olema järgmine; Külmik +3.5°C Jahuti 0°C Sügavkülmik *** -18°C Sügavkülmik * -6°C Sügavkülmik** -12°CSügavkülmik **** -24°C (Kasutades kiirjahutusnuppu. See ei ole tavapärane töötemperatuur.)